09.11.2011 - Fotografování pražské architektury 1848-1921

V Sále architektů na Staroměstské radnici v Praze se uskutečnila vernisáž výstavy Pavla Scheuflera Fotografování pražské architektury 1848-1921. Na 150 exponátů v netradičním architektonickém řešení ukazuje, jak lidé vnímali fotografii architektury v té době.

Výstava je první částí plánované trilogie, která chce téma fotografování pražské architektury přenést  až do současné doby. Stávající výstava je rozdělena do osmi sekcí. První ukazuje fotografie jako závěsný obraz, druhá fotografie s prostorovým efektem, třetí rozšíří vnímání o dobová fotografická alba, čtvrtá se věnuje cílenému dokumentu. Ten zaujal i mnohé fotoamatéry, jejichž tvorbu v náznaku ukáže pátý výstavní oddíl. Fotografie, které zastupují cílenou uměleckou tvorbu, prostupují celým výstavním prostorem. Práce pro fotografická alba přejde v proces posílání fotografických obrazů poštou jako pohlednice. Výstavu uzavírají snímky vytvořené pro edukativní účely a určené k projekci.
Na výstavě jsou zastoupeni všichni podstatní fotografové, které obraz Prahy zaujal. Mnohé ze snímků jsou výstavně prezentovány vůbec poprvé.

Vstup na výstavu, která potrvá do poloviny února 2012, je zdarma.