Historické fotografie převážně z doby do roku 1918 z mnoha zemí a různých žánrů. Většina pochází z originálů Sbírky Scheufler, která má na 30 000 snímků a postupně se digitalizuje. Data nebo digitální tisky možno objednat e-mailem.

Snímky v elektronické podobě poskytujeme pouze firemním klientům a institucím na základě objednávky s fakturačními údaji, u větších souborů - a pokud nejde o jednorázové užití - na základě licenční smlouvy. 

Při poptávce fotografií uveďte prosím následující údaje: předpokládanou velikost snímků v tisku (buď jako formát A4, A3, atd. nebo velikost delší strany v centimetrech), rozlišení (počet obrazových bodů na palec - dpi), pro jaký účel hodláte snímek/-ky užít (kalendář, výstava, výzdoba interiéru, otištění v knize, časopise, ...), termín dodání. Urychlíte tím vyřízení vaší objednávky.

Snímky zdarma neposkytujeme ani pro tzv. nekomerční účely. Děkujeme za pochopení.

Masaryk a Praha 21.12.1918

Tomáš Garrigue Masaryk přijel do Prahy po letech exilu jako první president Republiky československé 21. prosince 1918. Jeho cesta Prahou z dnešního hlavního nádraží byla v opačném směru téměř totožná s pohřebním průvodem v roce 1937, také vedla místy - symboly. Z nádraží na Václavské náměstí podél sochy sv. Václava, Národní třídou k Národnímu divadlu, nábřežím a Pařížskou třídou na Staroměstské náměstí k radnici a odtud na Pražský hrad.

Foto Dítě: TGM se synem Janem u vlaku při příjezdu do vlasti. Horní Dvořiště 20. 12. 1918 Foto Dítě: TGM se synem Janem u vlaku při příjezdu do vlasti. Horní Dvořiště 20. 12. 1918

Náměty abecedně